Barış Annesi’ne pişmanlık dayatması: İnfazı yakıldı

Barış Annesi Hanse Bulut, ‘pişmanlığı’ kabul etmediği gerekçesiyle tahliyesi 3 ay ertelendi

İzmir Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Barış Annesi Hanse (Xense) Bulut’un (66) tahliyesine 3 gün kala infazı yakıldı. “Pişmanlık” dayatmasını kabul etmediği için infazı yakılan Bulut’un tahliyesi 3 ay ertelendi.

Bulut, dün çocuklarıyla yaptığı telefon görüşmesinde infazının yakıldığını aktardı. Annesinin infazının yakılmasına tepki gösteren oğlu Abdullah Bulut, “66 yaşındaki bir kadının cezası bitmesine rağmen hangi hakla infazı yakılıyor. Bu ne insanlığa ne de vicdana sığmıyor. Yaşlı ve hasta bir kadın cezaevinde ölse kim hesabını verecek? Annem Hipertansiyon ve diyabet hastasıdır. Hastalıkları cezaevinde daha da ağırlaşmıştır. Biran önce tahliye edilmesini istiyoruz” dedi.

Ne olmuştu?

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Çimentepe semtinde yaşayan Barış Annesi Hanse (Xense) Bulut 10 Eylül 2021’de gözaltına alınıp tutuklandı. Bulut, 2015’te Merdin’in Nisebin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasakları döneminde evinden çıkamadığı için hakkında “Örgüte yardım” ettiği iddiasıyla açılan davada verilen 2 yıllık hapis cezasının onanması üzerine tutuklandı.

HABER MERKEZİ

#Barış #Annesine #pişmanlık #dayatması #İnfazı #yakıldı

EN SON EKLENENLER