Bugün tahliye olacaktı: 30 yıllık tutuklu Şen’in infazı yakıldı

Yozgat 2 No’lu T Tipi Cezaevi’nde bulunan ve bugün tahliye olması beklenen 30 yıllık tutuklu Ali Şen’in infazı yakıldı. Cezaevi önüne giden Şen’in ailesi, verilen bilgi üzerine Mersin’e geri dönmek zorunda kaldı

Yozgat 2 No’lu T Tipi Cezaevi’nde bulunan tutuklu Ali Şen, bugün tahliye edilmesi gerekirken, İdare ve Gözlem Kurulu tarafından alınan kararla tahliyesi ertelendi. Yozgat Cezaevi önüne giden Şen’in ailesi kendilerine verilen bilgi üzerine Mersin’e geri dönmek zorunda kaldı.

1993’te Mersin’de gözaltına alınarak tutuklanan Şen, “Örgüt üyesi olmak” ve “Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak” iddialarıyla Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) tarafından müebbet hapis cezası verildi. Sırasıyla Meleti, Yozgat, Konya, Eskişehir, Tarsus Cezaevlerinde kalan ve son olarak Yozgat Cezaevi’nde bugün 30 yılını dolduran Şen’in tahliyesi keyfi gerekçelerle engellendi.

Yaşananlara tepki gösteren Şen’in oğlu İsmail Şen babasına “PKK’yi terör örgütü olarak görüyor musunuz?”, “Pişman mısınız”, “ Parti size şimdiye kadar ne verdi” gibi sorular sorularak infazının yakıldığını söyledi.

YOZGAT

#Bugün #tahliye #olacaktı #yıllık #tutuklu #Şenin #infazı #yakıldı

EN SON EKLENENLER