Erzincan’da Alevilere saldırı!

Erzincan’da Alevilerin muharrem ayı çadırına saldırı!

Alevi vatandaşların Muharrem ayı orucu dolayısıyla Erzincan Dörtyol’da açtıkları çadıra bir grup saldırı düzenledi.
Saldırıda pankartlar yakılırken, saldırgan grup daha sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı.
Olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerde bulundu.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Kemal Bülbül tarafında konu hakkında yapılan açıklama şöyle:
“Erzincan’da bu ilk değil…!!! Erzincan bilinçli olarak seçiliyor. Bu saldırganlar öncelikle Başbakanın şiddet, nefret içeren dili ve politikalarından cesaret alıyorlar. Sonra da bu saldırıarı görmezden gelen yerel yönetici ve mülki amirlerden cesaret alıyorlar. Yakın zamanda Erzincan’da yine kapılarımıza çarpı işaretleri konmuş ve duvarlarımıza tehdit içeren h…akaretler yazılmıştı. Vali ve emniyet yetkilileri bu olayı görmezden gelmişlerdi.
Erzincan Şubemiz tarafından Erzincan merkez Dörtyol mevkisinde Yası Kerbela (Muharrem) Orucu nedeniyle kurulan çadıra bu akşam saldırıda bulundular.
Oruç nedeniyle canlarımızla daha etkin iletişim kurmak, kitap, yayın, dergi vb. kaynakları canlarımıza ulaştırmak amacıyla kurulan çadırımız faşistlerce yakılmak istenmiştir.
Yöneticilerimizin akşam saatlerinde çadırdan ayrılmasını fırsat bilen faşistler asılı bulunan dernek flamalarımızı yakmışlardır.
Polisin “bilgi” vermesi üzerine olay yerine giden Şube Başkanımız ve yöneticilerimiz şu anda gerekli şikayet tutanakları için karakolda bulunuyorlar.
Şu an İstanbul’dayım en kısa sürede Erzincan’a gideceğim.
Erzincan’daki demokrasi güçleri ve canlarımız bu saldırıyı hafife almamalıdır. Gereken ortak tavır gösterilmelidir.”
Erzincan’da muharrem ayı dolayısıyla Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin açtığı tanıtım çadırına gericiler tarafından saldırı gerçekleştirildi

EN SON EKLENENLER