‘Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın’ deklere edildi

‘Aysel Tuğluk’a Özgürlük için 1000 Kadın Girişimi’, ‘Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın’ olarak yola devam etme kararı aldı

“Aysel Tuğluk’a Özgürlük için 1000 Kadın Girişimi” adı ile bir araya gelen kadınlar, “Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın” olarak yola devam etme kararı aldı. Yazılı bir metin ile oluşumlarını duyuran kadınlar, 2023 Amed ve İstanbul Newrozlarına da mesajlar yolladı.

Kadınların Newroz alanlarında okunan metinlerinde şu ifadeler yer aldı:

“Bizler mücadelemizle demans hastası yol arkadaşımız Aysel Tuğluk’un cezaevinden çıkmasını sağladık. Ama 20 yıllık AKP iktidarının yarattığı toplumsal siyasal yıkımın bir sonucu da cezaevlerinde, ihtiyaçları olan tedaviye ulaşmaktan uzak, adeta ölüme terkedilmiş binlerce hasta siyasi tutsaktır. Pek çoğu insanlık dışı muamelelerde, işkencede oluşan ve tedavi edilmemeleri sonucunda kalıcılaşan rahatsızlıklara mahkum tüm hasta tutsak yoldaşlarımızın hapishane duvarlarının dışında yaşaması ve tedavi imkânlarına ulaşması, daha adil, daha özgür bir ülke inşa etme iddiasında olanların gündeminde, programlarında ve vaatlerinde yer almalı, yer alacak. Onları unutmadık, bu alanı dolduranların da unutmadığını biliyoruz. Tüm hasta yol arkadaşlarımızın önümüzdeki yılın Newroz’unda aramızda olmaları için mücadele vereceğiz. Bu irademizi ve kararlılığımızı siyasetin de görmesini talep ediyoruz. Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın.”

HABER MERKEZİ

#Hasta #Kadın #Mahpuslara #Özgürlük #için #Kadın #deklere #edildi

EN SON EKLENENLER