Kiliseye yürüyüp tekbir getirdiler-Üsküdar

İmam hatipliler Üsküdar Kuzguncuk’ta kiliseye yürüyüp tekbir getirdi

Kuzguncuk’ta kahvaltı için toplanan bir grup imam hatip lisesi öğrencisinin, Tekbir getirerek bölgedeki kiliseye yürüdüğü, korkan kilise çalışanlarının polis çağırdığı bildirildi.

Sol’un gazeteci Dilek Zaptçıoğlu’nun sosyal medya hesabı Twitter’a dayandırdığı haberine göre, Üsküdar’da yaşanan ürkütücü bir olay sabah saatlerinde yaşandı.

İddiaya göre Kuzguncuk sakinleri Pazar sabahı “Allahuekber” sesleriyle uyandı. Saat 09.30 civarında yükselen seslerin Kuzguncuk Bostanı’ndan geldiği anlaşıldı. Sesler, Üsküdar Belediye Başkanı’nın davetiyle bostana kahvaltıya gelen imam hatip liseleri öğrencilerinden geliyordu.

KİLİSEYE YÜRÜYÜP TEKBİR GETİRDİLER

Çevre sakinleri görevlilerden gençleri uyarmasını ve daha sessiz olmalarının söylenmesini istedi. Ancak o sırada bölgedeki Rum kilisesi ayin çanı çalmaya başladı ve öğrencilerin sesleri de bunun üzerine iyice yükseldi ve kilisenin önüne doğru yürüyerek burada toplandılar.

Görgü tanıkları öğrencilerin militanca tekbir getirdiğini ve bunun üzerine korkan kilise sakinlerinin polis çağırdığını aktardı.

Görevlilerin öğrencileri yatıştırmaya çalıştığı belirtilirken, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı’nın olayın ardından kiliseyi arayarak öğrenciler adına özür dilediği iddia edildi.

EN SON EKLENENLER