Kobanê

El, ayak, göz, kulak… Dil dudak! Kobanê! Beden yürek! Akıl, cesaret!… Her neyimiz varsa Kobanê! Fistanıyla sipere yatıp IŞİD canilerine karşı Kobanê’yi savunan kadınlar! “Burası bizim öz yurdumuz, öleceksek burada ölürüz!” diyen yaşlılar! Kutsal dini duyguları kullanarak kudurmuşcasına halkımıza saldıran IŞİD canilerine teslim olmayacaklar. Kobanê 21. Yüzyıl şafağında bunca çürümüşlük, kokuşmuşluk ve karanlık içinde insanlığa yol gösteren bir ışıktır. Bu ışık sönmeyecek.

Kobanê mazlum insanlığın Ortadoğu, Mezopotamya ve Kürdistan’da yeniden doğuşu, ayağa kalkışı, kendine gelişi, zalim, kan emici barbarlığa karşı insan onurunun varlığıdır! İnsan onurunun bedeli ne olursa olsun onu yaşatacağız!
Kobanê kadının binlerce yıldır süren vahşi esarete isyanıdır! Yaşamı insana zehir eden insanlaşmamış varlıklar Kobanê’de kadının eliyle ya insanlaşacak ya da yok olacak!

Ey kapitalizm barbarlığının haramileri! Ey soygun, talan, sömürü, katliam demeden insan kanıyla beslenen caniler! Ey bu canileri besleyip mazlumların üzerine salanlar! Bıçak kemiği de geçti iliğe dayandı! Siz bu halinizle ırkçı katliamcı iktidarınızı sürdürebileceğinizi mi sanıyorsunuz?…

Soykırım, katliam, sürgün, işkence, tecavüz, köy yakma… Üzerimizde denemediğiniz yöntem kaldı mı? Amaçladığınız şeyi, biz mazlumları, biz insanlığı adaleti, eşitliği özgürlüğü savunan ve bu uğurda can baş veren insanları bitiremediniz! Kökümüzü kazımak istediniz “Yüce” devletinizin ve nice iktidarlarınızın buna nefesi yetmedi! Dünya insanlık literatüründe sizi ve zulmünüzü ifade edebilecek, tanımlayabilecek bir sözcük yok!
Kürdistan’ı dört bir yanından kuşatan vahşet ötesi yöntemlerle katliam yapan sizlere insanlığı öğretmek, sizi yaşama katmak mümkün değil. Zira siz yaşamın düşmanısınız!

“Kıro” diye aşağıladığınız Kürt Halkı sadece size değil dünyaya insanlık dersi veriyor. Rojava’dan, Kobanê’den 21. Yüzyılda insanlığa toplumsal yaşam modeli olacak eşit ve özgür bir yaşam doğuyor siz yaşamsal ne varsa düşman olduğunuz için bu modeli boğmaya çalışıyorsunuz. Sizin vahşeti de aşan zulmünüze karşı her türlü savunma meşrudur, haktır!

“Çözüm Süreci” kavramını kullanıp, ardından her türlü hile ve düzenbazlığı yapan, IŞİD canileriyle iş birliği içinde Rojava’ya saldıran AKP Hükümeti! Kürt Halkının, Kürt Halkının meşru demokratik parti ve örgütlerinin sizin uyguladığınız bu vahşete karşı her türlü eylemi yapacak gücü ve becerisi vardır. Ancak halk ve partiler istiyor ki insanca bir çözüm olsun. Bu dileklerinden dolayı da size insan rolü veriyorlar. Ama görüyoruz ki insanlık sizin için “Rol icabından” öteye geçmiyor!

IŞİD ile bir olup vahşetinizin akıttığı kana kaşık çaldığınız şu saatlerde utanıp sıkılmadan hala “Çözüm süreci” diyebiliyorsunuz. Kürt Halk Önderi Öcalan “IŞİD Ortadoğu’nun JİTEM’idir!” dedi. Evet askeri bir güç olarak JİTEM’siniz ama siyasi olarak Muaviye soylusunuz! Siz Ortadoğu’nun çağdaş Yezitlerisiniz! Biz 30 yıldır özgürlük, eşitlik özlemiyle her türlü bedeli ödedik. Kaybedecek bir şeyimiz yok. Ama kazanacağımız özgür ve eşit bir yaşam var. İşte bu yaşamı “Uğruna ölecek kadar seviyoruz!” Kürt Halk önderini ve destansı mücadeleyi anlamış, içselleştirmiş olanlarımız için yeni bir özgür ve eşit yaşam için direnmek, mücadele etmekten daha yüce bir erdem yoktur. Bu Kobanê’de, Rojava’da, Başur ve Bakur’da Kürdistan’ın yedi iklim dört yanında böyledir! Öğrenin artık zulmat aleminin efendilari!

(Havva (Öcalan/Keser) Ana Hakka Yürüdü. Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan’ın, Kürt Halkının ve mazlum insanlığın başı sağ olsun!…)

EN SON EKLENENLER