Mehmet Ali Erbil’e taciz ve hakaretten 7 yıl 3 ay hapis istemi

Sık sık cinsiyetçi ifadeleri ve nefret söylemleri ile gündeme gelen Mehmet Ali Erbil hakkında ‘Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’ ve ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ suçundan 7 yıl 3 ay hapis istendi

Klibinde oynadığı şarkıcı Ece Ronay Bilir’i taciz ve tehdit ettiği gerekçesiyle yargılanan Mehmet Ali Erbil hakkında savcı 2 suçtan toplamda 7 yıl 3 ay hapis istedi.

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Mehmet Ali Erbil ve şikayeti Ece Ronay Bilir katılmazken avukatları hazır bulundu.

Duruşma savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı, sanık Mehmet Ali Erbil’in mesajlarında Ronay’a cinsel tacizde bulunduğunu ifade etti. Mütalaada, Erbil’in attığı mesaja Ece Ronay’ın olumsuz karşılık vermesi üzerine Erbil’in bu kez de Ronay’ın onur, şeref ve saygınlığını rencide etmek kastıyla hakaret içerikli mesaj attığı belirtildi.

Mehmet Ali Erbil mesajları tanık olarak dinlenen asistanı Nuray Kaya’nın attığını söylese de Kaya’nın savcılık ifadesinde mesajları Erbil’in attığı yönünde ifade verdiği, mahkemede verdiği ifadesinde ise Nuray Kaya mesajları Erbil’in yönlendirmesiyle yazdığı söylediği belirtildi. Mütalaada Nuray Kaya’nın mahkemedeki ifadeleri Mehmet Ali Erbil’i suçtan kurtarmaya yönelik olarak değerlendirildiği aktarıldı.

Mütalaada sanık Mehmet Ali Erbil’in “Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz” ve “Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan toplamda 7 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Savcı, Erbil’e “Tehdit” suçundan ise beraatine karar verilmesini istedi.

Ece Ronay’ın avukatı mütalaaya katıldıklarını belirterek sanığın tehdit suçundan da cezalandırılmasını istedi. Erbil’in avukatı ise mütalaaya karşı savunma yapmak için süre talebinde bulundu. Mahkeme, sanık avukatının süre talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA

#Mehmet #Ali #Erbile #taciz #hakaretten #yıl #hapis #istemi

EN SON EKLENENLER