Sudan ordusu, HDK mevzilerine hava saldırısı düzenledi

Sudan ordusu, dün Hızlı Destek Kuvvetleri’nin (HDK) Hartum’un güneyindeki ve doğusundaki mevzilerine hava saldırıları düzenledi

Yerel haber ajanslarına açıklamalarda bulunan görgü tanıkları, dün sabah saatlerinde HDK’nın er-Riyaziyye şehri yakınlarındaki askeri mevzilerini yoğun bir şekilde bombaladığını ve Hartum’un güneyinde ve doğusunda hava saldırıları düzenlendiğini aktardılar.

HDK Hartum’un kontrolünü ele geçirmeye çalışırken ordu, Nil’in her iki yakasındaki Omdurman, Bahri ve Hartum şehirlerini birbirine bağlayan köprülerdeki ikmal yollarını kesmeye çalışıyor.

Hartum Valisi Ahmed Osman Hamza salı günü polise, çarşamba gününden itibaren ordunun kontrolündeki Omdurman’nın kuzeyinde yer alan Karari mevkiinde çalışmalarını yürütme talimatı verdi.

Dijital medyada yayınlanan görüntülerde Sudan ordusu ile HDK arasında 15 Nisan’da çatışmanın patlak vermesinden bu yana ordunun yanında savaşan Merkez Yedek Polis dışında görünmeyen güvenlik güçlerinin çarşamba günü Karari’de konuşlandırıldığı görüldü.

DIŞ HABERLER

#Sudan #ordusu #HDK #mevzilerine #hava #saldırısı #düzenledi

EN SON EKLENENLER