AKD Şanlıurfa Şubesi, 1.Geleneksel Bahar Şenliği düzenledi

Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi, 1. Geleneksel Bahar Şenliği düzenledi. Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe yüzlerce kişi katıldı.

Program Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi Başkanı Kemal Atalar’ın konuşması ile başladı. Tüm dünyaya aynı evren içerisinde bakmak gerektiğini belirten Atalar, “Aynı evren içerisinde bakarsak savaşlar olmaz, insanlar ölmez, katliamlar olmaz, Sivaslar yaşanmaz, Çorumlar yaşanmaz, Tokatlar yaşanmaz, Maraşlar yaşanmaz, Uludereler asla yaşanmaz. Önemli olan burada insanları figüran gözünde görmek değildir, figüran olarak nitelendirmek değildir, önemli olan; insanları insan gibi görmektir, insan gözüyle bakmaktır.” dedi. Atalar, programı hazırlayan Alevi Kültür Dernekleri Gençlik Kolları’na ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program daha sonra derneğin etkinliklerini anlatan bir slayt sunumu ile devam etti. Tiyatral şiir dinletisi, diriliş (Sazımız sözümüz), Pir Sultan Abdal tiyatro oyunu ve hasbıhalin yer aldığı etkinlikler, izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler, halk müziği sanatçısı Muharrem Temiz’in konseri ile son buldu. Bu arada etkinlik öncesinde dernek yararına bir kermes düzenlendi.

EN SON EKLENENLER